Twój koszyk jest pusty
Agrigento - książka

Agrigento

Autor:Kostas Hatziantoniou
Tłumacz:Karolina Berezowska
Liczba stron:426
ISBN:9788364169045
Rok wydania:2014
Wydawca:Książkowe Klimaty
Oprawa:Miękka ze skrzydełkami


recenzje

cena: 39.90 zł 19.95

 

dostęoność: od ręki!

 Agrigento, dziś niewielkie miasto na południu Sycylii, to niegdyś potężne starożytne Akragas, miejsce bogate w wielowiekową historię najeźdźców, osadników, filozofów i tyranów. Splatają się w nim losy doktora Anchite – lekarza i zaangażowanego badacza lokalnej historii – i jego rodziny. Wyborom dokonywanym przez bohaterów, poszukujących prawdziwego szczęścia i samopoznania, towarzyszą niezmiennie słowa Empedoklesa, starożytnego filozofa urodzonego w Akragas.

Atmosfera współczesnej Sycylii, jej przyroda, smaki i architektura łączą się z grecką filozofią i historią. Nostalgiczna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi jest jednocześnie hymnem na cześć minionego piękna i… pełną temperamentu historią ludzi uwikłanych w romans i mafijne porachunki. Czy Agrigento ukoi okaleczonych jak antyczne posągi bohaterów?

Powieść Kostasa Hatziantoniou została nagrodzona Europejską Nagrodą Literacką w 2011 roku.


więcej
Informacje o autorach:

Kostas Hatziantoniou (ur. 1965) – grecki pisarz, dziennikarz, krytyk literacki.
Ukończył nauki polityczne i administrację na Uniwersytecie Ateńskim. W 1990 roku został wydawcą literackiego magazynu „Remvie”, współpracuje ze wszystkimi ważniejszymi greckimi pismami literackimi. Autor esejów krytycznoliterackich, artykułów dotyczących historii, a także publikacji naukowych. Opublikował m.in. Księgę czarnej żółci (Το βιβλίο της μέλαινας χολής, 2001), a za Agrigento (Αγκριτζέντο, 2009) został uhonorowany w 2011 roku Europejską Nagrodą Literacką.